- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(KVM-USBVM)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 113.4 g |
Technical Information
| Cable Length | 51 cm |
| Conductor | Copper |
| Device Supported | Video Device |
| Mouse | |
| Monitor | |
| Keyboard | |
| Connector Type on First End | RJ-45 Network - Female |
| Connector Type on Second End | USB Type A - Male |
| HD-15 - Male | |
| Connector on First End Details | 1 x RJ-45 Network - Female |
| Connector on Second End Details | 1 x USB Type A - Male |
| 1 x 15-pin HD-15 - Male |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | KVM Cable |
| Manufacturer Part Number | KVM-USBVM |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | KVM Cable |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | KVM-USBVM |
| Barcode # | 731304286691 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






