- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(KVM-PS2)
Interfaces/Ports
| PS/2 Port | Yes |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wired |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS |
General Information
| Product Type | KVM Extender |
| Manufacturer Part Number | KVM-PS2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | KVM 2G, Server Module, PS/2 |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Transmitter Height | 14 mm |
| Transmitter Width | 125 mm |
| Transmitter Depth | 125 mm |
| Transmitter Weight (Approximate) | 130 g |
| SKU | KVM-PS2 |
| Barcode # | 731304286653 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.1700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






