Don't pay: $32.90
$28.00
SAVE $4.90 (15%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
The CS22U is a 2-port USB Cable KVM Switch that provides a simple and quick method of selecting computers - a built-in remote port selector. This allows the CS22U unit to be hidden from sight, while the remote port selector can be placed conveniently on the desktop._x000D_
_x000D_
The CS22U's compact all-in-one design makes it ideal for multiplatform desktop applications that require high resolution video.
(CS22U-AT)
Specifications
| Compatible/Used for | System Control |
| Type | KVM Switch |
| Warranty | 2 Years |
| Computer Connections | 2 |
| LEDs Selected | 2 |
| Port Selection | Remote Port Selector |
| Power Consumption | DC5V:0.14W:13BTU |
| Video | 2048 x 1536, DDC2B |
| SKU | CS22U-AT |
| Barcode # | 672792398018 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.4200kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.002112000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





