- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
The CS22DP 2-Port USB DisplayPort Cable KVM Switch is a control unit that allows access to two computers from a single USB and DisplayPort console (keyboard, video and mouse) with audio. With the CS22DP, you can quickly and effortlessly switch between two DisplayPort computers using a convenient remote port selector pushbutton._x000D_
_x000D_
The CS22DP supports multiplatform operations allowing you to switch between two PC™s running different operating systems. Moreover, the compact design allows for an efficient and tidy installation, providing an ideal space-saving solution to keep your desk well-organized._x000D_
_x000D_
It™s fast and easy to set up the CS22DP. Simply plug the KVM cables into their respective ports on the CS22DP and on the computers. There is no need to install software or configure devices – just plug and play._x000D_
_x000D_
*Note:_x000D_
As is common with DisplayPort KVM switches, switching between KVM ports in an Extended Desktop setup may cause windows open on the extended desktop to be resized/repositioned back to a default configuration on the main display. This is due to the nature of the DisplayPort protocol and may require a manual readjustment.
(CS22DP-AT)
Specifications
| Compatible/Used for | |
| Type | |
| Warranty |
| SKU | CS22DP-AT |
| Barcode # | 672792007408 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.5100kg |
| Shipping Width | 0.055m |
| Shipping Height | 0.225m |
| Shipping Length | 0.155m |
| Shipping Cubic | 0.001918000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





