- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This 11-piece PC toolkit provides you with everything you’ll need to repair and maintain today’s computers.
Designed to be used in offices or by computer services people, the toolkit features a high quality vinyl case and is zippered to keep everything in one place.
(CTK200)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 541.5 g |
| Product Material | Vinyl |
General Information
| Product Type | Repair Kit |
| Manufacturer Part Number | CTK200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com/au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | 11 Piece PC Computer Tool Kit with Carrying Case |
| Brand Name | StarTech.com |
Product Information
| Features | Portable |
| Number of Pieces | 11 |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| SKU | CTK200 |
| Barcode # | 65030002004 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.5700kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Shipping Cubic | 0.001050000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





