Don't pay: $99.90
$93.00
SAVE $6.90 (7%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

ATEN VanCryst VE800 HDMI Over Cat5 Video Extender w Audio - 1920x1200 or 60m Max - Extend 1080p up to 40m, 1080i up to 60m - Supports Dolby True HD and DTS HD Master Audio - 8 Segment Equalisation Adjustment - DDC Compatible - Supports 3D - 12 Months Limited Warranty
(VE800A-AT-U)
Specifications
| Compatible/Used for | Video Extender |
| Product Type | Extender |
| SKU | VE800A-AT-U |
| Barcode # | 672792005749 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.7800kg |
| Shipping Width | 0.055m |
| Shipping Height | 0.024m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000119000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





