- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(VE172R-AT-U)
| Video Output | |
| Interfaces | 1 x HDB-15 Female (Blue) |
| Impedance | 75 ? |
| Video | |
| Max. Bandwidth | 300 MHz |
| Max. Resolutions / Distance | Up to 1920 x 1200@30m; 1280 x 1024@150m |
| Audio Outputs | |
| Interfaces | 1 x Mini Stereo Jack Female (Green) |
| Connectors | |
| Power | 1 x DC Jack (Black) |
| Power Consumption | DC5.3V:2.29W:11BTU |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0 - 50°C |
| Storage Temperature | -20 - 60°C |
| Humidity | 0 - 80% RH, Non-Condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Metal |
| Weight | 0.24 kg ( 0.53 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 12.77 x 9.04 x 2.26 cm (5.03 x 3.56 x 0.89 in.) |
| Carton Lot | 5 pcs |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | VE172R-AT-U |
| Barcode # | 4710423779891 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 1.9000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





