$61.00
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
IN STOCK
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Weighted stand with adjustable clamp keeps non-rack UniFi devices upright on flat surfaces.

(UACC-UTS)
| Specification | Details |
|---|---|
| Dimensions | 125.2 x 73.2 x 70.5 mm (4.9 x 2.9 x 2.8") |
| Weight | 530 g (1.2 lb) |
| Enclosure Material | Polycarbonate |
| Treatment | Painting |
| Device-Clamping Support | Max. width 42.5 mm (1.6") |
| Compatibility | Utility Switching (Except Lite 8/16 PoE, Enterprise 8 PoE, Pro 8 PoE)Compact Cloud Gateway (UCG & UX series)Advance Hosting (UXG & UCK-G2 series)Special Device (AI-Key, UMR series, UPL-Port) |
| SKU | UACC-UTS |
| Barcode # | 810177161813 |
| Brand | UBIQUITI |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





