$42.00
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
IN STOCK
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ubiquiti TC-CON ToughCables Connectors 100 pcs
TC-CON was renamed to UISP-Connector-SHD
Specifically designed for use with Ubiquiti TOUGHCables, TOUGHCable Connectors protect against ESD attacks and Ethernet hardware damage while allowing rapid field deployment without soldering.
(UISP-Connector-SHD)
| SKU | UISP-Connector-SHD |
| Barcode # | 810010075796 |
| Brand | UBIQUITI |
| Shipping Weight | 0.0900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000650000m3 |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






