- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
WD Ultrastar 7K6000 6TB 3.5" SATA 7200RPM 512e SE Hard Drive 0B36039 - 5 Years Limited Warranty
WD ULTRASTAR 0B36039, ENTERPRISE,6TB,SATA,128MB Cache,3.5"
(0B36039)
Specifications
| Cache | 256 MB |
| Capacity | 6 TB |
| Form Factor | 3.5 inch |
| Interface | 6GB/s SATA |
| Misc. | |
| Product Family | Ultrastar DC HC310 |
| RPM | 7200 RPM class |
| Series | ULTRASTAR |
| Warranty | 5-year limited warranty |
| Weight | 0.67 kg |
| SKU | 0B36039 |
| Barcode # | 829686005174 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000300000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





