- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP9505I)
Power Description
| Output Voltage | 24 V DC |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | AP9505I |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP9505I |
| Product Name | Universal Power Adapter |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
Connectors: Environmental: |
| Certifications & Standards |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 340.2 g |
| Height | 69.9 mm |
| Width | 95.3 mm |
| Depth | 69.9 mm |
| SKU | AP9505I |
| Barcode # | 731304021810 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.7700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






