- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

ASUS GeForce GT 1030 2GB Video Card - 2GB 64-bit GDDR5 - GPU Boost/Base Clock: 1506MHz/1266MHz (OC Mode), 1468MHz/1228MHz (Gaming Mode (Default)) - 6008MHz Memory Clock - 384 CUDA Cores - PCI Express 3.0 - 1x DVI-D, 1x HDMI - OpenGL 4.5, DirectX 12 - GT1030-SL-2G-BRK - 3 Years Limited Warranty
(GT1030-SL-2G-BRK)
- Manufacturer Warranty
- 3 Years Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
1300 278 788
| SKU | GT1030-SL-2G-BRK |
| Barcode # | 4712900743333 |
| Brand | ASUS |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.165m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.001898000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ASUS GeForce RTX 4080 TUF Gaming 16GB GDDR6X Video Card - TUF-RTX4080-16G-GAMING
$2,294.00 $2,459.00





