- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ATEN 2L7D02UI Overview
The 6' 2L-7D02UI USB DVI-I Single Link KVM Cable from ATEN can be used to connect a PC to a console using a single link DVI-I and USB connector. Two audio plugs are included on each end for audio connectors. The connectors are color coded for installation ease.
(2L-7D02UI)
ATEN 2L7D02UI Specs
| Connector 1 | 1 x USB Type A male 2 x Audio plugs 1 x DVI-I male (single link) |
| Connector 2 | 1 x USB Type B male 2 x Audio plugs 1 x DVI-I male (single link) |
| Compatibility | Comptatible with the following ATEN products: CN8600, CL6700, CS1788, CS1768 |
| Length | 5.9' / 1.8 m |
| SKU | 2L-7D02UI |
| Barcode # | 672792003141 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.5900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 1.800m |
| Shipping Cubic | 0.000720000m3 |
Manufacturer Contact Info: atensupport@computergate.com.au,
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





