- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(470-ACFX)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Height | 140 mm |
| Width | 10.2 mm |
| Depth | 25.9 mm |
General Information
| Product Type | A/V Adapter |
| Manufacturer Part Number | 470-ACFX |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Name | Adaptor- USB-C To DisplayPort |
| Brand Name | Dell |
Technical Information
| Features | Plug and Play |
| Connector Type on First End | DisplayPort Digital Audio/Video - Female |
| Connector Type on Second End | USB Type C - Male |
| Maximum Resolution Supported | 4096 x 2160 |
| Adapter Type | DisplayPort/USB-C |
| Connector on First End Details | 1 x DisplayPort Digital Audio/Video Female |
| Connector on Second End Details | 1 x Type C USB Male |
| SKU | 470-ACFX |
| Barcode # | 884116197676 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





