- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(2LN85AA)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
| 230 V AC | |
| Output Voltage | 9 V DC |
| 15 V DC | |
| 5 V DC | |
| 10 V DC | |
| 20 V DC | |
| 12 V DC | |
| Maximum Output Power | 90 W |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Height | 28.5 mm |
| Width | 129.5 mm |
| Depth | 65.5 mm |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | 2LN85AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | 90W USB-C Power Adapter |
| Brand Name | HP |
| SKU | 2LN85AA |
| Barcode # | 191628558476 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.5700kg |
Manufacturer Warranty: 1 year
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





