- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- HP E24I G4 24" Wide Ultra XGA Anti-Glare IPS Monitor (No Stand)
- Native Resolution: WUXGA (1920x1200)
- Response Time: 5ms GtG
- Aspect Ratio: 16:10
- Brightness: 250 cd/m2
- Contrast Ratio: 1000:1
- Panel Type: IPS
- I/O: VGA, USB Type-B, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, 4x USB-A 3.2
- VESA Mountable
- Tilt/Swivel/Pivot Adjustable
- Low Blue Light Mode
(9VJ40A9)
Specifications
| 3D Support | |
| Accessories | DisplayPort™ 1.2 cable; HDMI cable; USB Type-A to B cable; QSP; AC power cable; Doc-kit |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Box Weight | 9.12 kg |
| Brightness | 250 nits |
| Built-in Speaker | No |
| Colour | Black |
| Contrast Ratio | 250 nits |
| Dimensions with stand | 53.2 x 20.69 x 50.96 cm |
| Input Connector | 1 VGA; 1 USB Type-B; 1 HDMI 1.4; 1 DisplayPort™ 1.2; 4 USB-A 3.2 Gen 1 |
| Panel Size | 24" |
| Panel Type | IPS |
| Power Supply | Input voltage 100 to 240 VAC |
| Resolution | WUXGA (1920 x 1200 @ 60 Hz) |
| Response Time | 5ms GtG (with overdrive) |
| Stands | NOT INCLUDED - HEAD ONLY |
| Viewing Angle | 178° |
| Wall Mounting | 100 mm x 100 mm |
| Warranty | 3 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
| Weight | 6.06 kg |
| SKU | 9VJ40A9 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 9.9900kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





