Don't pay: $2,563.50
$2,317.00
SAVE $246.50 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP EB 1040 G9 I5-1235U 16GB-DDR5X1 512GB 14" LTE IR FP W10P-W11DG
(6G9M3PA)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Display & Graphics
| Screen Size | 35.6 cm (14") |
Memory
| Total Installed System Memory | 16 GB |
General Information
| Product Type | Notebook |
| Manufacturer Part Number | 6G9M3PA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | EliteBook 1040 G9 Notebook |
| Product Line | EliteBook |
| Product Series | 1040 G9 |
| Brand Name | HP |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Storage
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
Network & Communication
| WWAN Supported | Yes |
| Cellular Data Connectivity Technology | LTE Advanced |
| Cellular Generation | 4G |
Processor
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-1235U |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 12th Gen |
| SKU | 6G9M3PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90





