Don't pay: $32,650.00
$31,394.00
SAVE $1,256.00 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

NVIDIA Quadro GV100 32GB Graphics
(3ME26AA)
Memory
| Standard Memory | 32 GB |
| Memory Technology | HBM2 |
Miscellaneous
| Platform Supported | Linux |
| PC |
Warranty
| Additional Warranty Information | 3 Years Limited Warranty (Next Day On-Site; Unit Exchange & Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 3 Year |
Interfaces/Ports
| Host Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 4 |
Technical Information
| API Supported | OpenGL 4.5 |
| DirectX 12 | |
| DirectCompute 5.0 | |
| OpenCL | |
| Number of Monitors Supported | 4 |
Processor & Chipset
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| Chipset Model | Quadro GV100 |
| Chipset Line | Quadro |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 979.8 g |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Length | 266.7 mm |
| Height | 111.8 mm |
General Information
| Product Type | Graphic Card |
| Manufacturer Part Number | 3ME26AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Quadro GV100 Graphic Card |
| Brand Name | HP |
| SKU | 3ME26AA |
| Barcode # | 192018857872 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





