- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(1WT20AA)
Interfaces/Ports
| Host Interface | PCI Express |
| Network (RJ-45) | Yes |
Warranty
| Additional Warranty Information | 3 Years Limited Warranty (Next Day On-Site, with Hardware Support & Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 3 Year |
General Information
| Product Type | Video Sync Card |
| Manufacturer Part Number | 1WT20AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | NVIDIA Quadro Sync II |
| Brand Name | HP |
Technical Information
| Platform Supported | Linux |
| PC | |
| Functions | Synchronization |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 345 g |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Width | 106.7 mm |
| Depth | 152.4 mm |
| SKU | 1WT20AA |
| Barcode # | 190781952060 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ASUS GeForce RTX 4080 TUF Gaming 16GB GDDR6X Video Card - TUF-RTX4080-16G-GAMING
$2,294.00 $2,459.00





