- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

HP Z27K G3 27" 4K UHD IPS Studio Monitor USB-C With Power Delivery - Panel: Anti-Glare 27" IPS 4K 3840 x 2160 - Brightness: 350 nits - Response Time: 5ms - Contrast ratio: 1000:1 - Aspect ratio: 16:9 - Refresh Rate: 60Hz - I/O: 1x HDMI 2.0, 4x USB-A 3.2 Gen 1, 1x USB-C (Alternative mode DisplayPort 1.4, Power Delivery up to 100W), 1x DisplayPort 1.4-in; 1x DisplayPort 1.4-out - Pivot rotatable, Height adjustable, Swivel, Tilt adjustable - VESA 100x100mm - 1B9T0AA - 3 Years Limited Warranty
(1B9T0AA)
Specifications
| 3D Support | |
| Accessories | DisplayPort™ cable; USB cable; AC power cord |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Box Weight | 9.4 kg |
| Brightness | 350 nits |
| Built-in Speaker | No |
| Colour | Black |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Dimensions with stand | 61.23 x 20.5 x 53.04 cm |
| Input Connector | 1 HDMI 2.0; 4 USB-A 3.2 Gen 1; 1 USB Type-C™ (Alternative mode DisplayPort™ 1.4, Power Delivery up to 100W); 1 DisplayPort™ 1.4-in; 1 DisplayPort™ 1.4-out |
| Panel Size | 27" |
| Panel Type | IPS |
| Power Supply | 100 - 240 VAC 50/60 Hz |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160 @ 60 Hz) |
| Response Time | 5ms GtG (with overdrive) |
| Stands | Included |
| Viewing Angle | 178° |
| Wall Mounting | 100 mm x 100 mm (bracket included) |
| Warranty | 3/3/3 |
| Weight | 6.2 kg |
| SKU | 1B9T0AA |
| Barcode # | 888182479230 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 11.6000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
BenQ 32" 144Hz 4K UHD 95% P3 HDR10 IPS Designer Monitor w/ Thunderbolt 4 PD3226G
$1,950.00 $2,089.00





