BenQ 32" 144Hz 4K UHD 95% P3 HDR10 IPS Designer Monitor w/ Thunderbolt 4 PD3226G
$1,950.00 $2,089.00
HP U27 27" 4K UHD Anti-Glare IPS Monitor With Miracast - Native Resolution: 4K UHD (3840x2160) - Response Time: 5ms GtG (with overdrive) - Aspect Ratio: 16:9 - Brightness: 300cd/m2 - Contrast Ratio: 1000:1 Static - Panel Type: IPS - I/O: HDMI, DisplayPort1.2, 3x USB-A 3.2 Gen1 - VESA Mountable: 100x100mm - Adjustability: Tilt - Low Blue Light Mode - 9TQ12AA
(9TQ12AA)
| Speakers | Yes |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Wireless LAN | Yes |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Tearing Prevention Technology | Adaptive Sync |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of USB Ports | 3 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.16 mm |
| Response Time | 5 ms GTG (OD) |
| Features | Anti-glare |
| OnScreen Control | |
| Security Lock-ready | |
| Low Blue Light | |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Viewable Screen Size | 68.6 cm (27") |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Number of Screens | 1 |
| HDCP Supported | Yes |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 685.80 mm |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Height |
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | E-standby |
| EUP Lot 26 | |
| China Energy Label (CEL) | |
| EuP Lot 6 |
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 9TQ12AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | U27 |
| Product Name | U27 4K Wireless Monitor |
| Product Series | U |
| Brand Name | HP |
| Weight (Approximate) | 5 kg |
| Height | 366.5 mm |
| Width | 613.5 mm |
| Depth | 53.2 mm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Height with Stand | 501.30 mm |
| Width with Stand | 613.50 mm |
| Depth with Stand | 193.50 mm |
| SKU | 9TQ12AA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 7.7000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.700m |
| Shipping Length | 0.470m |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
$1,950.00 $2,089.00
$1,437.00 $1,699.00