Don't pay: $1,555.00
$1,379.00
SAVE $176.00 (11%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- HP Z34C G3 34" UWQHD IPS Curved Conference Monitor With USB-C PD + Webcam
- Screen Size: 34"
- Panel Type: IPS
- Resolution: UWQHD (3440 x 1440)
- Refresh Rate: 60Hz
- Response Time: 6ms GtG (with overdrive)
- Brightness: 350 cd/m2
- Contrast Ratio: 1000:1
- Aspect Ratio: 21:9
- I/O: USB-C (100W PD), Displayport, HDMI
- Adjustability: Height
- VESA Support: 100x100mm
(30A19AA)
Audio
| Speakers | Yes |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 years part and labour limited warranty |
| Limited Warranty | 1 Year |
Built-in Devices
| Built-in Devices | USB Hub |
| KVM Switch | |
| Microphone | Yes |
| Webcam | Yes |
Video
| Brightness | 350 cd/m² |
| Colour Supported | 1.07 Billion Colors |
| Maximum Resolution | 3440 x 1440 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 85% DCI-P3 |
| 99% sRGB |
Technical Information
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Pixel Pitch | 0.23 mm |
| Response Time | 6 ms GTG (OD) |
| Features | Wide Viewing Angle |
| OnScreen Control | |
| Dual Monitor Support | |
| Low Blue Light | |
| On-screen Display (OSD) | |
| Security Lock-ready | |
| Eye-Care | |
| Split Screen | |
| Zoom | |
| sRGB | |
| Noise Reduction | |
| Viewable Screen Size | 86.4 cm (34") |
| Screen Mode | WQHD |
| Number of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Horizontal Frequency | 88 kHz to 90 kHz |
| Curved Screen | Yes |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Vertical Frequency | 59 Hz to 61 Hz |
| Screen Size Class | 863.60 mm |
| Stand Adjustments | Swivel |
| Tilt | |
| Height |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 30A19AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | Z34c G3 |
| Product Name | Z34c G3 WQHD Curved Display |
| Product Series | Z |
| Brand Name | HP |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of USB Ports | 6 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | CEL G1 |
| China Energy Label (CEL) | |
| Erp Lot 5 | |
| WEEE | |
| CECP | |
| TCO Certified Edge | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 11.10 kg |
| Colour | Black/Silver |
| Height | 389.2 mm |
| Width | 813.8 mm |
| Depth | 105 mm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Height with Stand | 585.20 mm |
| Width with Stand | 813.80 mm |
| Depth with Stand | 272.50 mm |
| SKU | 30A19AA |
| Barcode # | 195697267147 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





