- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP ZBOOK 15 STUDIO G4
I7-7820HQ 16GB(2400-DDR4) 512GB(SSD)
15.6IN(UHD-LED) NV-M1200(4GB) WL-AC W10P64 3/3/3YR
(1NC85PA)
• Display: 15.6" diagonal UHD UWVA IPS anti-glare (3840 x 2160)
• Operating System: Windows 10 Professional 64 Bit
• Processor: Intel Core i7-7820HQ 2.9GHz Quad Core 8MB Cache Processor
• Memory: 16GB DDR4 2400MHz (2 x 8GB) RAM with 2X Slots. 32GB Max
• Storage: 256GB HP Z Turbo NVMe PCIe Drive
• Optical Drive: N/A
• Graphics: nVidia Quadro M1200 4GB GDDR5 Dedicated Graphics
• Audio: Bang & Olufsen HD audio. Integrated stereo speakers.
• Interface: 3 x USB 3.0, 2 x Thunderbolt 3, HDMI, RJ-45, Headphone/Microphone combo, Card Reader
• Webcam: 720p HD
• Finger Print Reader
• Wireless: Intel 8265 802.11ac Wireless LAN + Bluetooth 4.2
• Battery: HP Long Life 4-cell, 64 Wh Li-ion prismatic (with HP Fast Charge support)
• Power Supply: 150 W Slim Smart AC adapter (external)
• Dimensions (W x D x H): 375 x 255 x 18 mm
• Weight: 2.09kg
| SKU | 1NC85PA |
| Barcode # | 191628156252 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 3.1600kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.550m |
| Shipping Cubic | 0.011550000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4E4PT
$2,937.00 $3,584.90
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 7-255U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M7PT
$2,767.00 $3,298.90
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M3PT
$2,598.00 $2,957.91





