- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Jabra Speak 750 MS Bluetooth Speakerphone - Certified for Microsoft Teams - Microphone Type: Omnidirectional 360° - Signal to Noise Ratio: +70dB - Wireless Range: Up to 10m (Smartphone/Tablet), Up to 30m (Bluetooth Adapter) - Connectivity: USB 2.0 & Bluetooth 4.2 - Battery Life: Up to 11 Hours Talk Time - Includes: Jabra Link 370 Bluetooth Adapter - Full Duplex Audio - Acoustic Echo Cancellation - 7700-309 - 2 Years Limited Warranty
(7700-309)
Power Description
| Power Source | Battery |
Interfaces/Ports
| Microphone | Yes |
| USB | Yes |
General Information
| Product Type | Speakerphone |
| Manufacturer Part Number | 7700-309 |
| Manufacturer Website Address | http://www.jabra.com.au |
| Manufacturer | Jabra |
| Product Model | 750 |
| Product Name | Speak 750 Speakerphone |
| Product Line | Speak |
| Brand Name | Jabra |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 301 g |
| Height | 38 mm |
Technical Information
| Features | Rechargeable |
| Echo Cancellation | |
| Full-duplex | |
| Noise Cancellation | |
| Bluetooth A2DP |
| SKU | 7700-309 |
| Barcode # | 5706991023404 |
| Brand | JABRA |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





