- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The Snom C520 - WiMi combined with the Snom C52-SP is the perfect solution for people who regularly hold teleconferences in large rooms or with large numbers of people. Up to three C52-SP units can be paired wirelessly with the Snom C520 - WiMi with ease, then serving as fully hands-free modules thanks to the two integrated microphones and powerful speaker.

(SNOM-C52-SP)
| Full-duplex hands-free unit | ||
| Snom HD-Voice | ||
| Up to 12 hours talk time | ||
| Up to 70 hours standby | ||
| Wireless integration | ||
| Investment security | ||
| Full-duplex hands-free unit | ||
| Snom HD-Voice | ||
| Up to 12 hours talk time | ||
| Up to 70 hours standby | ||
| Wireless integration | ||
| Investment security | ||
| SKU | SNOM-C52-SP |
| Barcode # | 4260059582193 |
| Brand | SNOM |
| Shipping Weight | 4.7500kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.005400000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





