- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LENOVO T22I-20 21.5" WLED IPS, FHD (16:9), ANTI-GLARE, VGA+DP+HDMI, TILT/SWIV/H-ADJ, 3YR
Overview
The ThinkVision T22i-20 is a practical productivity enhancer that comes with a 21.5 inch Full-HD 3-side NearEdgeless In-Plane Switching display that fits any workplace. The monitor's minimalist square base, phone holder, and cable management reduce clutter around your desk, making it a practical choice for any workplace.
(61FEMAR6AU)
Audio
| Speakers | No |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Built-in Devices
| Built-in Devices | USB Hub |
| Webcam | No |
Network & Communication
| Bluetooth | No |
| Wireless LAN | No |
Power Description
| Operating Power Consumption | 55 W |
| Standby Power Consumption | 300 mW |
| Off-Mode Power Consumption | 300 mW |
| Energy Consumption per Year | 33 kWh |
| Energy Efficiency Class (till 28th February 2021) | A+ |
Video
| Brightness | 250 cd/m² |
| Colour Supported | 16.7 Million Colours |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Dynamic Contrast Ratio | 3,000,000:1 |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931) |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.25 mm |
| Response Time | 4 ms Extreme Mode |
| Features | Cable Lock Slot |
| On-screen Display (OSD) | |
| Anti-glare | |
| Eye-Care | |
| Cable Management | |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Viewable Screen Size | 54.6 cm (21.5") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | WLED |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 558.80 mm |
| Stand Adjustments | Height |
| Swivel | |
| Pivot | |
| Tilt |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 61FEMAR6AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | T22i-20 |
| Product Name | ThinkVision T22i-20 21.5-inch FHD Wide LED Backlit LCD Monitor |
| Product Line | ThinkVision |
| Brand Name | Lenovo |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Network (RJ-45) | No |
| Number of USB Ports | 5 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Number of USB 3.2 Downstream Ports | 4 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.01 kg |
| Colour | Raven Black |
| Height | 297.4 mm |
| Width | 489.3 mm |
| Depth | 48.5 mm |
| Weight with Stand (Approximate) | 5.47 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Height with Stand | 546 mm |
| Width with Stand | 489.30 mm |
| Depth with Stand | 205 mm |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | China Energy Efficiency Standard Tier 1 |
| TCO Certified Displays 7.0 | |
| RoHS | |
| EU RoHS | |
| TCO Certified Edge Displays 2.0 | |
| ENERGY STAR 8.0 | |
| TCO 8.0 | |
| EPEAT Silver | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| SKU | 61FEMAR6AU |
| Barcode # | 194632398991 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 7.0500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





