Don't pay: $1,780.91
$1,533.00
SAVE $247.91 (14%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LENOVO T15 G2 I5-1135G7, 15.6" FHD, 256GB, 16GB, WIFI + BT, W10P/W11P
(20W400FUAU)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
Input Devices
| Keyboard Backlight | Yes |
| Keyboard Localization | English |
Warranty
| Additional Warranty Information | 3 Year Onsite |
| Limited Warranty | 3 Year |
Built-in Devices
| Finger Print Reader | Yes |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Infrared Camera | Yes |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 2 |
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 2 |
Storage
| Drive Type | SSD |
| Optical Drive Type | No |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
Memory
| On-board Memory | 8 GB |
| Total Installed System Memory | 16 GB |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| System Memory Speed | 3200 MHz |
| System Memory Form Factor | On-board + SoDIMM |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System Language | English |
| Downgradable Operating System | Windows 10 Pro |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 39.6 cm (15.6") |
| Screen Mode | Full HD |
| Touchscreen | No |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.45 kg |
| Height | 19.05 mm |
| Width | 365.8 mm |
| Depth | 247.9 mm |
| Product Color | Black |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Features | Anti-glare Screen |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR 8.0 |
| EPEAT Gold | |
| RoHS | |
| Energy Star | Yes |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| WWAN Supported | No |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | No |
| Near Field Communication | No |
| Wimax | No |
Processor
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-1135G7 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Maximum Turbo Speed | 4.20 GHz |
| Processor Generation | 11th Gen |
General Information
| Product Type | Notebook |
| Manufacturer Part Number | 20W400FUAU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | 20W400FUAU |
| Product Name | ThinkPad T15 Gen 2 20W400FUAU Notebook |
| Product Line | ThinkPad |
| Product Series | T15 Gen 2 |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 20W400FUAU |
| Barcode # | 196379109076 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 2.7000kg |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90





