Don't pay: $1,890.00
$1,710.00
SAVE $180.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LENOVO T15 G2 I5-1135G7, 15.6" FHD, 512GB, 16GB, WIFI + BT, W10P/W11P
(20W400FVAU)
Battery Information
| Number of Cells | 3-cell |
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Built-in Devices
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Infrared Camera | Yes |
Warranty
| Additional Warranty Information | 3 Year Onsite |
| Limited Warranty | 3 Year |
Physical Characteristics
| Height | 19.10 mm |
| Width | 365.8 mm |
| Depth | 248 mm |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 2 |
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 2 |
Miscellaneous
| Features | Anti-glare Screen |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Downgradable Operating System | Windows 10 Pro |
Processor
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-1135G7 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Maximum Turbo Speed | 4.20 GHz |
| Processor Generation | 11th Gen |
Software
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Downgradable Operating System | Windows 10 Pro |
Storage
| Drive Type | SSD |
| Optical Drive Type | No |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
Memory
| On-board Memory | 8 GB |
| Total Installed System Memory | 16 GB |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| System Memory Speed | 3200 MHz |
| System Memory Form Factor | On-board + SoDIMM |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 39.6 cm (15.6") |
| Screen Mode | Full HD |
| Touchscreen | No |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
General Information
| Product Type | Notebook |
| Manufacturer Part Number | 20W400FVAU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | 20W400FVAU |
| Product Name | ThinkPad T15 Gen 2 20W400FVAU Notebook |
| Product Line | ThinkPad |
| Product Series | T15 Gen 2 |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 20W400FVAU |
| Barcode # | 196379032909 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 2.7300kg |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP EliteBook 8 G1i 14" WUXGA Laptop Core Ultra 7-258V 32GB 512GB W11 PRO BQ4F2PT
$3,841.00 $4,563.90





