- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Lenovo ThinkVision P27I-10 27" Full HD IPS Monitor - Full HD Native Resolution (1920x1080) - 16:9 Natie Aspect Ratio - Anti-Glare - 250 cd/m2 - 1,000:1 Typical Contrast Ratio - 4ms Response Time - Height, Swivel, Pivot & Tilt Adjustable - 61C6MAR1AU - 3 Years Limited Warranty
(61C6MAR1AU)
Audio
| Speakers | No |
Power Description
| Operating Power Consumption | 58 W |
Built-in Devices
| Built-in Devices | USB Hub |
| Webcam | No |
Network & Communication
| Bluetooth | No |
| Wireless LAN | No |
Video
| Brightness | 250 cd/m² |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 72% |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Network (RJ-45) | No |
| DisplayPort | Yes |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR 7.0 | |
| TCO Certified Displays 7.0 | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
Physical Characteristics
| Colour | Black |
| Weight with Stand (Approximate) | 6.55 kg |
| Height with Stand | 513.30 mm |
| Width with Stand | 611.90 mm |
| Depth with Stand | 269.80 mm |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 61C6MAR1AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | T27i-10 |
| Product Name | ThinkVision T27i-10 Widescreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkVision |
| Brand Name | Lenovo |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.31 mm |
| Response Time | 4 ms |
| Viewable Screen Size | 68.6 cm (27") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 685.80 mm |
| SKU | 61C6MAR1AU |
| Barcode # | 192330629867 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 9.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.720m |
| Shipping Cubic | 0.003600000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





