Don't pay: $1,308.18
$1,037.00
SAVE $271.18 (21%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Lenovo Thinkvision P32p-20 31.5" 4K Ultra HD IPS Monitor - UHD Native Resolution (3840x2160) - 16:9 Aspect Ratio - 4ms Response Time (extreme), 6ms (typical) - Contrast Ratio: 1000:1 - Tilt/Swivel/Height Adjust - Refresh Rate: 60Hz - Brightness: 350 nits - 1x USB Type-C, HDMI, DP1.2, Ethernet, USB - Backlight: WLED - 62A2GAR2AU - 3 Years Limited Warranty
(62A2GAR2AU)
Audio
| Speakers | No |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Built-in Devices
| Built-in Devices | KVM Switch |
| Webcam | No |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | TCO Certified Edge Displays 2.0 |
| EPEAT Gold | |
| ENERGY STAR 8.0 | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
Video
| Brightness | 350 cd/m² |
| Colour Supported | 1.07 Billion Colors |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| 90% DCI-P3 | |
| 99% BT.709 |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 4 ms Extreme Mode |
| Features | Anti-glare |
| Cable Management | |
| Cable Lock Slot | |
| On-screen Display (OSD) | |
| Eye-Care | |
| Viewable Screen Size | 80 cm (31.5") |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Number of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | WLED |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 812.80 mm |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Pivot | |
| Height | |
| Swivel |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 62A2GAR2AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | P32p-20 |
| Product Name | ThinkVision P32p-20 31.5-inch 16:9 UHD Monitor with USB Type-C |
| Product Line | ThinkVision |
| Brand Name | Lenovo |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of USB Ports | 6 |
| DisplayPort | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| Number of USB 3.2 Downstream Ports | 3 |
| Number of USB Type-C 3.2 Gen 1 Ports | 1 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.96 kg |
| Height | 426 mm |
| Width | 714.6 mm |
| Depth | 51 mm |
| Weight with Stand (Approximate) | 10.21 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Height with Stand | 604 mm |
| Width with Stand | 714.60 mm |
| Depth with Stand | 235 mm |
| SKU | 62A2GAR2AU |
| Barcode # | 194778267793 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 10.2000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





