- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Lenovo ThinkVision T22i-30 21.5" Full HD Office Monitor
The Lenovo ThinkVision T22i-30 is a compact office monitor designed for efficient everyday productivity.
Its ergonomic stand and Full HD resolution support comfortable and flexible work environments.
Key Features
- Compact size suited for office desks
- Ergonomic stand with full adjustability
- Anti-glare display for comfortable viewing
- Designed for professional office use
Technical Specifications
- Display Size: 21.5"
- Resolution: 1920 × 1080 (Full HD)
(63B0MAR6AU)
Built-in Devices
| Built-in Devices | USB Hub |
Power Description
| Frequency | 50 Hz |
| 60 Hz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | TCO 9.0 |
| TCO Certified Edge Displays 2.0 | |
| TCO Certified | Yes |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Features | sRGB |
| NearEdgeless | |
| Eye-Care | |
| Eye Comfort Technology | |
| Low Blue Light | |
| Eyesafe Certified | |
| Anti-glare | |
| Cable Lock Slot | |
| Viewable Screen Size | 54.6 cm (21.5") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Backlight Technology | WLED |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Stand Included | Yes |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 558.80 mm |
| Stand Adjustments | Height |
| Pivot | |
| Swivel | |
| Tilt |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.90 kg |
| Height | 292.7 mm |
| Width | 489.3 mm |
| Depth | 46.4 mm |
| Weight with Stand (Approximate) | 4.90 kg |
Video
| Brightness | 250 cd/m² |
| Color Supported | 16.7 Million Colours |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 63B0MAR6AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | T22i-30 |
| Product Name | ThinkVision T22i-30 Widescreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkVision |
| Brand Name | Lenovo |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of USB Ports | 4 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| SKU | 63B0MAR6AU |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 5.8000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





