- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
THINKCENTRE TIO4 21.5IN FHD16:9 NON TOUCH HT ADJUST TILT SWIVEL PIVOT VESA IN DP OUTUSB3 SPEAKER MIC CAMERA 3YR
(11GSPAR1AU)
Built-in Devices
| Webcam | Yes |
Audio
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | TCO Certified Edge Displays 2.0 |
| TCO 8 | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 4 ms Extreme Mode |
| Features | Cable Lock Slot |
| Eye-Care | |
| VoIP Controls | |
| Viewable Screen Size | 54.6 cm (21.5") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | WLED |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 558.80 mm |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Swivel | |
| Pivot | |
| Height |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.41 kg |
| Height | 339 mm |
| Width | 489.3 mm |
| Depth | 65.3 mm |
| Weight with Stand (Approximate) | 6.58 kg |
Video
| Brightness | 250 cd/m² |
| Colour Supported | 16.7 Million Colours |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931) |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 11GSPAR1AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | TIO22Gen4 |
| Product Name | ThinkCentre TIO22Gen4 21.5-inch WLED FHD- Monitor |
| Product Line | ThinkCentre |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 11GSPAR1AU |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 7.9000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





