- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

THINKCENTRE TIO4 23.8IN FHD16:9 NON-TOUCH HT ADJUST TILT SWIVEL PIVOT VESA INDP OUTUSB3 SPEAKER MIC CAMERA 3YR
(11GDPAR1AU)
Audio
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
Built-in Devices
| Microphone | Yes |
| Webcam | Yes |
Network & Communication
| Bluetooth | No |
| Wireless LAN | No |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.27 mm |
| Response Time | 4 ms Extreme Mode |
| Features | Anti-glare |
| Cable Lock Slot | |
| Eye-Care | |
| NearEdgeless | |
| VoIP Controls | |
| Viewable Screen Size | 60.5 cm (23.8") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | WLED |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 609.60 mm |
| Stand Adjustments | Pivot |
| Height | |
| Tilt | |
| Swivel |
Video
| Brightness | 250 cd/m² |
| Colour Supported | 16.7 Million Colours |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931) |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | No |
| Number of USB Ports | 2 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| USB Type-C | No |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 11GDPAR1AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | Tiny-In-One 24 Gen 4 |
| Product Name | ThinkCentre Tiny-In-One 24 Gen 4 Widescreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkCentre |
| Brand Name | Lenovo |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.61 kg |
| Colour | Black |
| Height | 367.6 mm |
| Width | 539.8 mm |
| Depth | 65.3 mm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Height with Stand | 446.90 mm |
| Width with Stand | 539.80 mm |
| Depth with Stand | 230.40 mm |
| SKU | 11GDPAR1AU |
| Barcode # | 195042149272 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 8.6500kg |
Manufacturer Warranty : 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





