- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech K380 Multi-Device Wireless Bluetooth Keyboard - Black - Connect up to three devices simultaneously and switch between them at the touch of a button - On/Off Switch - 10m Wireless Range - Powered by 2x AAA Batteries (Pre-installed) - Supports Windows (Windows 7, Windows 8, Windows 10 or later), Mac (OS X 10.8 or later), Chrome OS, Android devices running 3.2 or later, iOS 5 and up, Apple TV 2nd/3rd Gen - 12 Months Limited Warranty
(920-007596)
Keyboard/Keypad
| Keys Layout | QWERTY |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 920-007596 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | K380 |
| Product Name | K380 Multi-Device Bluetooth Keyboard |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Device Supported | Smart TV |
| Smartphone | |
| Computer | |
| Tablet | |
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 423 g |
| Keyboard/Keypad Height | 15.24 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 276.86 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 124.46 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | 920-007596 |
| Barcode # | 97855117717 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.5400kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.001450000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





