- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech K480 Multi-Device Bluetooth Keyboard - Black - Built-in cradle for phones and tablets - Compatible with iOS, Windows, Mac OS and Android - Allows you to work with your PC, table and smartphone together at the same time.
Logitech K480 Multi-Device Bluetooth Keyboard - Black - Built-in cradle for phones and tablets - Compatible with iOS, Windows, Mac OS and Android - Allows you to work with your PC, table and smartphone together at the same time.
(920-006380)
Keyboard/Keypad
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 820 g |
| Keyboard/Keypad Height | 20 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 299 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 195 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 920-006380 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | K480 |
| Product Name | Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Tablet |
| Smartphone | |
| Computer | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE |
| SKU | 920-006380 |
| Barcode # | 097855107626 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.0200kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.310m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.001550000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 1 Year Manufacturer Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.logitech.com
1800 025 544
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





