- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Logitech K600 Smart TV Keyboard - Integrated Touch Pad & D-Pad Unifying Receiver - Bluetooth/Unifying - Media Keys - 15m Wireless Rage - 12 Month Battery Life (2x AAA Battery IncludeD) - Connects up to 3 Devices - 920-008843 - 12 Months Limited Warranty

(920-008843)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Pointing Device
| Pointing Device Type | D-pad |
| TouchPad |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Smart TV |
| Mobile Device | |
| Tablet | |
| Platform Supported | Mac OS |
| iOS | |
| WebOS | |
| Windows | |
| Chrome OS | |
| Android | |
| PC | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| WEEE | |
| Brand Compatibility | Sony |
| LG | |
| Samsung |
Battery Information
| Battery Size Supported | AAA |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Included | Yes |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | On/Off Switch |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 15 m |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 500 g |
| Keyboard/Keypad Height | 20 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 367 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 117 mm |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 920-008843 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | K600 |
| Product Name | K600 TV Keyboard |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 920-008843 |
| Barcode # | 0999900409733 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.6600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.001900000m3 |
12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





