- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SLIM FOLIO FOR IPAD 7TH/8TH GENERATION

(920-009469)
Product Information
| Style | Folio |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | Keyboard/Cover Case |
| Manufacturer Part Number | 920-009469 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Slim Folio Tablet Case |
| Product Line | Slim Folio |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Application/Usage | Stylus |
| Apple Pencil | |
| Tablet | |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | Logitech |
| Apple | |
| Tablet Model Compatibility | iPad (7th Generation) |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 495 g |
| Durability | Tear Resistant |
| Scratch Resistant | |
| Wear Resistant | |
| Damage Resistant | |
| Spill Resistant | |
| Bump Resistant | |
| Height | 185 mm |
| Width | 257 mm |
| Depth | 22 mm |
| Product Color | Graphite |
| Product Material | Fabric |
| SKU | 920-009469 |
| Barcode # | 97855154576 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.7800kg |
Manufacturer Warranty:
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





