- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

UNIVERSAL FOLIO WITH INTEGRATED KEYBOARD FOR 9-10 TABLETS
(920-008334)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Product Information
| Style | Folio |
| Maximum Screen Size Supported | 26.7 cm (10.5") |
Miscellaneous
| Application/Usage | Digital Text Reader |
| Stylus | |
| Tablet | |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad Air |
| iPad Air 2 | |
| iPad 2 | |
| iPad (3rd Generation) | |
| iPad (4th Generation) | |
| iPad |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 465 g |
| Durability | Spill Resistant Shell |
| Water Resistant Exterior | |
| Height | 269 mm |
| Width | 211 mm |
| Depth | 25 mm |
General Information
| Product Type | Keyboard/Cover Case |
| Manufacturer Part Number | 920-008334 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Universal Folio Tablet Keyboard/Cover Case |
| Product Line | Universal Folio |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 920-008334 |
| Barcode # | 97855127389 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.6400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





