- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Mbeat Elite USB Type-C Multifunction Dock - Standalone USB-C Hub to connect more peripherals and storage devices - Built-in 4K HDMI port and Gigabit Ethernet - Supports USB Power Delivery up to 20V/3A - Additional SD / SDHC / SDXC memory card reader function - Dock, Ethernet Port, HDMI Port, MB-UCD-01, Multifunction Dock, PD, SD Card Reader, USB Type-C Dock, USB-C, USB-C Hub, USB-C Laptop.
(MB-UCD-01)
Mbeat Elite USB Type-C Multifunction Dock - Standalone USB-C Hub to connect more peripherals and storage devices - Built-in 4K HDMI port and Gigabit Ethernet - Supports USB Power Delivery up to 20V/3A - Additional SD / SDHC / SDXC memory card reader function - Dock, Ethernet Port, HDMI Port, MB-UCD-01, Multifunction Dock, PD, SD Card Reader, USB Type-C Dock, USB-C, USB-C Hub, USB-C Laptop.
| SKU | MB-UCD-01 |
| Barcode # | 9346396001872 |
| Brand | MBEAT |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.125m |
| Shipping Height | 0.025m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.000625000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





