- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This Drive Bay Mounting Bracket Kit lets you mount a 3.5in Hard Drive in a 5.25in drive bay, allowing you to maximize the internal space-efficiency of your computer case.
Backed by StarTech.com's 2-year warranty.
(BRACKET)
Product Information
| Device Supported | Hard Disk Drive |
General Information
| Product Type | Mounting Bracket |
| Manufacturer Part Number | BRACKET |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com/au |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | 3.5in Universal Hard Drive Mounting Bracket Adapter for 5.25in Bay |
| Product Line | Universal |
| Brand Name | StarTech.com |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 68 g |
| Length | 8.9 cm |
| Height | 3 cm |
| Width | 2.3 cm |
| Product Material | Metal |
| SKU | BRACKET |
| Barcode # | 65030777155 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000450000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





