$2,959.00
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
IN STOCK
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ubiquiti USW-Pro-XG-24-PoE UniFi Professional-grade, 24-port Layer 3 Etherlighting™ PoE+++ switch with (16) 10 GbE, (8) 2.5 GbE, (2) 25G SFP28 ports
Product Code: USW-Pro-XG-24-PoE
Unifi Professional-grade, 24-port Layer 3 Etherlighting™ PoE+++ switch with (16) 10 GbE, (8) 2.5 GbE, and (2) 25G SFP28 ports.
Etherlighting™ ports that illuminate to indicate port location, speed/link, and native VLAN/network*
(16) 10 GbE, (8) 2.5 GbE ports, all PoE+++ (90W capable)
(2) 25G SFP28 ports
DC power backup ready**
720W total PoE availability
(USW-Pro-XG-24-PoE)
| SKU | USW-Pro-XG-24-PoE |
| Barcode # | 810177160663 |
| Brand | UBIQUITI |
| Shipping Weight | 14.0000kg |
| Shipping Width | 0.780m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.600m |
| Shipping Cubic | 0.121680000m3 |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





