- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
MY PASSPORT ULTRA 4TB SILVER WORLDWIDE
(WDBFTM0040BSL-WESN)
Specifications
| Cache | |
| Capacity | 4TB |
| Colour | Silver |
| Form Factor | 2.5" |
| Interface | USB-C and USB 3.1 |
| Product Family | Ultra Portable Storage |
| Raid | |
| Series | My Passport Ultra |
| Warranty | 3-Year Limited Warranty |
| Weight | 230g |
| SKU | WDBFTM0040BSL-WESN |
| Barcode # | 718037864112 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.120m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





