$210.00
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ubiquiti Networks Unifi Switch 8-60W Managed 8-Port PoE+ Gigabit Switch - 8x Gigabit RJ45 Ports - 4x Auto-Sensing IEEE 802.3af PoE Ports - Non-Blocking Throughput: 8 Gbps - Switching Capacity: 16 Gbps - Forwarding Rate: 11.9 Mpps - Maximum Power Consumption: 12W

(US-8-60W-AU)
| Brand | Ubiquiti Networks |
| Product | Ubiquiti Networks Unifi Switch 8-60W Managed PoE+ Gigabit Switch |
| Ports Type | RJ45 |
| Data Tranfer Rates | (4) Auto-Sensing IEEE 802.3af PoE Ports Non-Blocking Throughput: 8 Gbps Switching Capacity: 16 Gbps Forwarding Rate: 11.9 Mpps |
| Package Contents | - Switch - Rackmount brackets |
| Dimensions | 148.0 x 99.5 x 30.7 mm |
| Network Ports | 8x 10/100/1000 Mbps RJ45 Ethernet Ports |
| Device Type | 8 Port Gigabit Switch with PoE |
| SKU | US-8-60W-AU |
| Barcode # | 817882023009 |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.4230kg |
| Shipping Width | 0.134m |
| Shipping Height | 0.084m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.002476000m3 |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






