- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Panel Type: VA; Input: HDMI;DisplayPort / DP; Brightness: 250 cd/m2; Response Time: 1ms; Refresh Rate: 165Hz; Screen Resolution:1920×1080
(UM-JE0SA-S01-RY0)
Specifications
| 3D Support | |
| Accessories | 1 x Displayport Cable 1 x HDMI Cable 1 x Power Cord (Australia) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Box Weight | |
| Brightness | 300 nits (typ) |
| Built-in Speaker | No |
| Colour | 16.7M |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Native) |
| Dimensions with stand | |
| Input Connector | HDMIx2,DP(1.2)x1 |
| Panel Size | 31.5" |
| Panel Type | VA |
| Power Supply | |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Response Time | 1ms(VRB) |
| Stands | Tilt |
| Viewing Angle | (CR>=10) : 178°(H)/178°(V) |
| Wall Mounting | 100 x 100mm |
| Warranty | 3 Year RTB Warranty |
| Weight | |
| Curvature | 1800R |
| Frequency | 165Hz |
| Gaming Chipset | FreeSync |
| SKU | UM-JE0SA-S01-RY0 |
| Barcode # | 841631136757 |
| Brand | ACER |
| Shipping Weight | 7.0000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





