- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

PREDATOR GSYNC-C- HDR400 24.5" 16:9-IPS-1920X1080-1MS(OD)0.5MS-280HZ-16.7M-400NITS-HDMI(2.0)X2-DPX1-TILT-PIVOT-HAS-SPK(2WX2)-USB3.0-VESA100X100-3YRWTY
(UM.KX3SA.W01)
Specifications
| 3D Support | |
| Accessories | HDMI x 1, DisplayPort x 1, USB x 1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Box Weight | |
| Brightness | Native: 400nits HDR400 mode: 400nits |
| Built-in Speaker | 2W x 2 |
| Colour | 16.7M |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Dimensions with stand | 558 mm x 513 mm x 236 mm (with stand) |
| Input Connector | HDMI (2.0) x 2, DisplayPort (1.4) x 1, USB 3.0 HUB ( 1up 2down),Audio Out |
| Panel Size | 24.5" |
| Panel Type | IPS- In Plane Switching |
| Power Supply | |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Response Time | 1ms (G to G) 0.5 ms (G to G, Min.) |
| Stands | Tilt, Pivot, HAS |
| Viewing Angle | 178°(H),178°(V) |
| Wall Mounting | 100 x 100 mm |
| Warranty | 3YRS WTY |
| Weight | 5.30 kg |
| SKU | UM.KX3SA.W01 |
| Brand | ACER |
| Shipping Weight | 5.6000kg |
Manufacturer Warranty : 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





