- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Maintenance Bypass Panel, single unit, 10-20kW 400V wallmount, for Galaxy VS and Easy UPS 3S
SKU: GVSBPSU10K20H | Brand: Schneider Electric
Key Features
- Features Schneider Electric breakers
- Isolates UPS during service operations
- Wall mount installation conserves footprint
- For use with 10-20 kW 400 V Galaxy VS and Easy UPS 3S UPSs
- Warranty: 1 year
Description
Maintenance bypass panel for complete isolation of the UPS during service operations.
Downloads & Documents
Product Videos
Compatible Products & Accessories
×
(GVSBPSU10K20H)
Specifications - GVSBPSU10K20H
Overview
| Presentation | Maintenance bypass panel for complete isolation of the UPS during service operations. |
| Lead time | Usually Ships within 2 Weeks |
Main
| Product or component type | Panel |
| Range of product | Galaxy VS |
| Range compatibility | Galaxy VS |
Physical
| Colour | White |
| Height | 45 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 15 cm |
| Net weight | 12 kg |
Packing Units
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 26.000 cm |
| Package 1 Width | 53.000 cm |
| Package 1 Length | 59.000 cm |
| Package 1 Weight | 20.000 kg |
| Unit Type of Package 2 | P12 |
| Number of Units in Package 2 | 6 |
| Package 2 Height | 94.000 cm |
| Package 2 Width | 80.000 cm |
| Package 2 Length | 120.000 cm |
| Package 2 Weight | 132.000 kg |
| SKU | GVSBPSU10K20H |
| Barcode # | 731304367406 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 14.4300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






