- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SBPSU30K40HC1M1-WP)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Receptacles | 1 x Hard Wire 5-wire (3PH + N + G) |
| 1 x Hard Wire 4-wire (3PH + G) |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC Smart-UPS VT 30-40kVA |
| Certifications & Standards | CE |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 11 kg |
| Form Factor | Wall-mountable |
| Height | 460 mm |
| Width | 400 mm |
| Depth | 125 mm |
| Product Color | Black |
Power Description
| Output Voltage | 400 V AC |
| Current | 57.70 A |
| 60.80 A |
General Information
| Product Type | Bypass Panel |
| Manufacturer Part Number | SBPSU30K40HC1M1-WP |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SBPSU30K40HC1M1-WP |
| Product Name | Maintenance Bypass Panel |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | SBPSU30K40HC1M1-WP |
| Barcode # | 731304240464 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 12.3000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






