Don't pay: $3,977.27
$3,496.00
SAVE $481.27 (12%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(E3SOPT006)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 30 kg |
| Height | 600 mm |
| Width | 550 mm |
| Depth | 220 mm |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| China RoHS | |
| EU RoHS | |
| WEEE |
General Information
| Product Type | Bypass Panel |
| Manufacturer Part Number | E3SOPT006 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Easy UPS 3S Parallel Maintenance Bypass Panel for up to 2 Units, 10-40 kVA |
| Product Line | Easy UPS |
| Brand Name | Schneider Electric |
| SKU | E3SOPT006 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 53.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






