- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYBT9-B4)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
APC Symmetra PX UPS: |
General Information
| Product Type | Battery Unit |
| Manufacturer Part Number | SYBT9-B4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYBT9-B4 |
| Product Name | Symmetra Battery Module |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Hot Swappable | Yes |
| Battery Capacity | 3456000 mAh |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 100.45 kg |
| Form Factor | Internal |
| Height | 159 mm |
| Width | 428 mm |
| Depth | 700 mm |
| SKU | SYBT9-B4 |
| Barcode # | 7313042425292 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 31.5500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






