- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

ASUS BUSINESS NOTEBOOK 2in1, I5-1135G7, 13.3" FHD TOUCH, 8GB, 512GB SSD, W10P
(B5302FEA-LG1148R)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Input Devices
| Keyboard Backlight | Yes |
Battery Information
| Number of Cells | 4-cell |
| Maximum Battery Run Time | 14 Hours |
Built-in Devices
| Finger Print Reader | Yes |
| Front Camera/Webcam | Yes |
Operating System
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Platform | Windows |
Warranty
| Additional Warranty Information | 3 Year Onsite. |
| Limited Warranty | 3 Year |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
Storage
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| AC Adapter Frequency | 50 Hz |
| 60 Hz | |
| Power Plug Type | Type C |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 1 |
| Micro HDMI | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Type-A Ports | 1 |
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 2 |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 33.8 cm (13.3") |
| Screen Mode | Full HD |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| NanoEdge | |
| Tru2Life |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Features | Cortana |
| Anti-glare Screen | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Energy Star | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.33 kg |
| Form Factor | Convertible |
| Height | 16.90 mm |
| Width | 309 mm |
| Depth | 210.6 mm |
| Product Color | Star Black |
Memory
| Number of Free Memory Slots | 1 |
| Number of Occupied Memory Slots | 0 |
| On-board Memory | 8 GB |
| On-board Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Total Installed System Memory | 8 GB |
| Maximum Supported System Memory | 48 GB |
| Total Number of Memory Slots | 1 |
Processor
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-1135G7 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Maximum Turbo Speed | 4.20 GHz |
| Processor Generation | 11th Gen |
General Information
| Product Type | 2 in 1 Notebook |
| Manufacturer Part Number | B5302FEA-LG1148R |
| Manufacturer Website Address | http://www.asus.com/au |
| Manufacturer | ASUS Computer International |
| Product Model | B5302FEA-LG1148R |
| Product Name | ExpertBook B5 Flip B5302FEA-LG1148R 2 in 1 Notebook |
| Product Line | ExpertBook B5 Flip |
| Product Series | B5302 |
| Brand Name | Asus |
| SKU | B5302FEA-LG1148R |
| Barcode # | 4711081376804 |
| Brand | ASUS |
| Shipping Weight | 1.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





